Přátelé, kteří nám pomohou při vaření

Seznamte se. Dnes je mnoho pomocníků, kteří s námi budou v kuchyni rádi a ochotně. Nemusíme je pracně přemlouvat, aby nám mixovali, mleli, třeli a zastali mnoho úkonů, které nás při vaření nebaví. Stačí dojít do specializované prodejny elektro a tyto pomocníky si zakoupit a vybavit si kuchyni tak, jak si představujeme. Co všechno si můžeme do kuchyně pořídit?
kuchyňský robot
Které práce za nás udělají elektro pomocníci?
Kuchyňský robot
Při nákupu robotů na výrobu těsta se řiďme několika radami. Dobře si rozmysleme, jaké množství těsta budeme připravovat. Podle toho pak vybíráme velikost a sílu výkonu. Vyplatí se vybrat raději robot silnější, protože nikdy nevíte, jak velkou společnost budete v budoucnu hostit nebo jak se rozroste vaše rodina. Dobře zvažte, jak využijte nástavce, které robot má. Nejčastěji je to nástavec na mletí masa, mletí ořechů, na krájení a strouhání a šlehání. Přikoupení dalších možností je někdy možné, ale robot prodraží.

Polévkovač
Po tomto přístroji zatouží každá hospodyně, jejíž rodina miluje polévky. Přístroj se velmi podobá rychlovarné konvici a nezabere moc místa. Má několik programů, které nabízejí přípravu krémových polévek i polévek s kousky masa a zeleniny. Polévka vydrží ještě po ukončení přípravy teplá 40 minut, takže se dobře hodí do rodin, kde nechodí všichni stejně k jídlu. Pokud má polévkovač mixovací program, lze připravovat i studené letní polévky ovocné i zeleninové. Při výběru si opět dejte pozor na jeho velikost. Dělat polévku na dvakrát by se asi nelíbilo žádné kuchařce.
elektrický šlehač
Sušička ovoce a zeleniny
Sušená zelenina a ovoce je velmi výhodná možnost, jak ovoce a zeleninu uchovat i v době, když skončí jejich sezona. Hodí se do polévek, k přichucování pokrmů nebo do moučníků a pudingů. Pokrájená surovina je za pár hodin usušená dle reptůry, která zaručí, že ovoce nebo zelenina dokonce i houby vydrží do další sezony.

Mohlo by se vám líbit...