Elektrický mezizubní kartáček

Mezizubní kartáčky plní účel v rámci precizního vyčištění mezizubních prostor, implantátů, furkací i pevných rovnátek. Zubní kartáček je schopen vyčistit jen kousací části, vnitřní i vnější plochu chrupu. Avšak ploška mezi dvěma zuby, v místě oboustranného kontaktu je i pro nejúčinnější zubní kartáček nepřístupná.
zub s úsměvem
Jedná se o tzv. právě mezizubní prostor. A takřka více jak 90% jakéhokoli problému v dutině ústní, jako je například paradontóza, zubní kaz, zubní kámen, zánět dásní apod. vzniká na základě nedostatečného a pravidelného čištění mezizubního prostoru. Používání mezizubního kartáčku je velmi důležité a nepostradatelné. Mělo by být samozřejmostí každodenní dentální hygieny.

V čem je lepší elektrický mezizubní kartáček?

Jeho účelem je velmi efektivní čištění mezizubních prostor. Některé typy obsahují nádržku, která se naplní vodou či ústní vodou. Mezizubní kartáček poté směsí stlačeného vzduchu a kapiček vody odstraňuje precizním způsobem místa, která jsou pro normální zubní kartáček nepřístupná.

Elektrický mezizubní kartáček je mnohem efektivnější i než dentální niť a to až mnohonásobně. Je velmi šetrný jak k lidskému chrupu i k dásním. Čištění postačí po kratší interval. Většinou již během dvou týdnů jsou viditelné výsledky. Mezi přednosti elektrického mezizubního kartáčku náleží precizní odstranění plaku, snadné vyčištění všech mezizubních prostor a zároveň je účinnou prevencí nejen proti vzniku zubního kazu.

Pro koho je vhodný elektrický mezizubní kartáček?

Pro každého a to bez rozdílu věku. Naopak je nenáročnou a snadnější formou účinnějšího čištění. Díky snadné manipulaci je tak čištění mnohem pohodlnější než v případě použití klasického mezizubního kartáčku. Čištění je rovněž mnohem efektivnější. Je ideální pro ty, kdo nosí rovnátka nebo se potýkají s problémem jako je krvácení dásní. Elektrický mezizubní kartáček tak prostřednictvím jemného nástavce umožní i masírování dásní. Účinné odstranění veškerého zbytku jídla i ze zcela jinak nedostupného prostoru.
zubní kartáček
Elektrický mezizubní kartáček v rámci standardní výbavy obsahuje i náhradní vyměnitelné nástavce. Některé varianty mají součástí standardní nabídky tyto nástavce s příchutí, jako je například mentolová.

Mohlo by se vám líbit...