Krav Maga

Mnozí muži milují bojové sporty. Počínaje malými chlapci na prvním stupni, přes dospělé muže. Mezi nejoblíbenější sporty patří judo, karate a podobně. V posledních letech se stává populární Krav Maga.

Jedná se o bojovou sebeobranu pro boj zblízka pro Izraelské obranné síly. Používají ho také zpravodajské služby Mosad, CIA, FBI, francouzská elitní jednotka nebo britská armáda.
ving tsun sebeobrana

Jedná se o moderní bojové techniky, které odpovídají současnému světu. Vyžaduje vysoký systém dovedností. Podstatou je naučit se vycítit blížící se nebezpečí napadení a až posléze reagovat. Optimální je se konfliktu vyhnout a reagovat až když je dotyčný napadnut.

Samotný boj pak nemá v podstatě žádná pravidla. Respektive mezi pravidla patří nenechat se zranit, přežít, reagovat správně a výkonně, to znamená, chce-li tě někdo zabít, zabij ho ty dříve. Toto je samozřejmě krajní alternativa, která platí v přímém ohrožení života. Je zřejmé, že v tomto boji je vše dovoleno, ve výcviku jsou používány všechny druhy obrany. Hodně se využívají ochranné pomůcky, například suspensor.
krav maga sebeobrana

Určitě není bez zajímavosti, že zakladatelem bojového systému Krav Maga je bratislavský rodák Imi Lichtenfeld. Imi trénoval řecko-římský zápas, vzpíral a zajímal se o různé druhy bojových sportů.

Vzhledem ke svému židovskému původu emigroval ve druhé světové válce do Palestiny, aby se tím vyhnul hrozbě koncentračních táborů. Tam začal s tréninkem elitních jednotek Hagany a Palmach. Vyžadoval tvrdou disciplínu a stal se hlavním instruktorem pro zvyšování fyzické kondice a na bojovou přípravu jednotek Hagana a Palmach. Vytvořil si svou vlastní unikátní metodu, kterou průběžně zdokonaloval a kterou pojmenoval Krav Maga.

Po ukončení své služby, upravil systém pro civilní použití. Založil dokonce dvě školicí střediska.

Systém se pro svou efektivitu stal vyhledávaný ve všech elitních jednotkách a je o něj zájem také u lidí, kteří se bojovými sporty zajímají.

Mohlo by se vám líbit...