Hurá! Jaro je tady

Jaro! Jaro! Jaro je tady! A vybízí k velké spoustě aktivit, o které by vaše ratolest ale rozhodně neměla přijít?

Škola v přírodě
Pokud škola vašeho dítěte nabízí, neváhejte! Je to fajn možnost, jak může vaše dítě poznat učitelku taky v jiném prostředí než jen ve škole. Ale to není zdaleka hlavní důvod, proč by děti neměly o tento zážitek přijít. Školy v přírodě jsou nyní už často koncipovány tak, že škola najme profesionální instruktory, kteří si pro děti připraví zábavný program.
běžící děti v parku
Čím dál víc se zvyšuje počet dětí, které nikdy neviděly les nebo nebyly v dešti venku, takže takový týden v přírodě pro ně může být nezapomenutelný zážitek! Hlavně nezapomeňte, že děti nebudou trávit čas v tělocvičně a budou umazané a mokré, a proto jim nezapomeňte přibalit gumáky, pláštěnku a sportovní oblečení.
rozkvetlá magnolie
Výlety
Výlety jsou pro mnoho z nás samozřejmostí, ale v dnešní uspěchané době se na ně často zapomíná. Sbalte děti a vyrazte s nimi někam na výlet. Využijte toho, že zatím nezačala turistická sezóna a navštivte zajímavá města, která ještě nebudou rozpálená letním horkem a všude nebudou davy turistů, pro vás i děti to bude určitě zajímavější. V zoologických zahradách bývá na jaře taky spousta novorozených mláďat a některé zahrady umožňují nahlédnout do porodních boxů prostřednictvím kamer. Ideální je taky vyrazit do přírody na túru – opět je to mnohem příjemnější absolvovat na jaře než v létě, kdy je na turistických trasách plno turistů, kteří se moří dusivým vedrem.

Nebojte se deště
Oblíbená zábava malých dětí, za kterou jsou v drtivé většině případů kárány. Udělejte dětem radost, oblečte je do gumáků a pláštěnky během jarního deště nebo těsně po něm ven. Copak vy jste si jako děti neužívali, rodiči nezpozorovaný, skok do každé bahnité louže? Pokud dětem vysvětlíte, že taková zábava připadá v úvahu jedině s náležitým vybavením, není na tom nic špatného.
moderní holinky
Pořiďte si koloběžky
Poslední módou jsou koloběžky. Jízda na nich není pro mnohé tolik náročná jako jízda na kole a jde spíše o zábavu. Koloběžku si může pořídit celá rodina a společně tak můžete vyrazit na výlet například k nějakému dostupnému zajímavého místu. Koloběžky navíc snadno naložíte do auta, vlaku či autobusu – větší dítě svoji koloběžku totiž bez problému unese.

Mohlo by se vám líbit...