Hurá! Jaro je tady

Jaro! Jaro! Jaro je tady! A vybízí k velké spoustě aktivit, o které by vaše ratolest ale rozhodně neměla přijít?

Škola v přírodě
Pokud škola vašeho dítěte nabízí, neváhejte! Je to fajn možnost, jak může vaše dítě poznat učitelku taky v jiném prostředí než jen ve škole. Ale to není zdaleka hlavní důvod, proč by děti neměly o tento zážitek přijít. Školy v přírodě jsou nyní už často koncipovány tak, že škola najme profesionální instruktory, kteří si pro děti připraví zábavný program.

Čím dál víc se zvyšuje počet dětí, které nikdy neviděly les nebo nebyly v dešti venku, takže takový týden v přírodě pro ně může být nezapomenutelný zážitek! Hlavně nezapomeňte, že děti nebudou trávit čas v tělocvičně a budou umazané a mokré, a proto jim nezapomeňte přibalit gumáky, pláštěnku a sportovní oblečení.

Výlety
Výlety jsou pro mnoho z nás samozřejmostí, ale v dnešní uspěchané době se na ně často zapomíná. Sbalte děti a vyrazte s nimi někam na výlet. Využijte toho, že zatím nezačala turistická sezóna a navštivte zajímavá města, která ještě nebudou rozpálená letním horkem a všude nebudou davy turistů, pro vás i děti to bude určitě zajímavější. V zoologických zahradách bývá na jaře taky spousta novorozených mláďat a některé zahrady umožňují nahlédnout do porodních boxů prostřednictvím kamer. Ideální je taky vyrazit do přírody na túru – opět je to mnohem příjemnější absolvovat na jaře než v létě, kdy je na turistických trasách plno turistů, kteří se moří dusivým vedrem.

Nebojte se deště
Oblíbená zábava malých dětí, za kterou jsou v drtivé většině případů kárány. Udělejte dětem radost, oblečte je do gumáků a pláštěnky během jarního deště nebo těsně po něm ven. Copak vy jste si jako děti neužívali, rodiči nezpozorovaný, skok do každé bahnité louže? Pokud dětem vysvětlíte, že taková zábava připadá v úvahu jedině s náležitým vybavením, není na tom nic špatného.

Pořiďte si koloběžky
Poslední módou jsou koloběžky. Jízda na nich není pro mnohé tolik náročná jako jízda na kole a jde spíše o zábavu. Koloběžku si může pořídit celá rodina a společně tak můžete vyrazit na výlet například k nějakému dostupnému zajímavého místu. Koloběžky navíc snadno naložíte do auta, vlaku či autobusu – větší dítě svoji koloběžku totiž bez problému unese.

Mohlo by se vám líbit...