Přišla zima. A co s dětmi?

Jakmile nastane zima, lidé mají tendenci uchylovat se spíše do domů a hledat vnitřní zábavu. Existuje taky početná skupina nadšenců, která vyráží na hory – tam se ale málokomu poštěstí strávit celou sezónu. Děti bývají z prvního sněhu vždy nadšené, jak je ale zabavit od prosince do března tak, aby před zimou neprchaly k televizi?

·         BRUSLENÍ
Vezměte děti bruslit! Už skoro v každém městě funguje zimní stadion nebo kluziště, na venkově zase vedou zamrzlé rybníky a přehrady. Bruslení je velmi dostupný sport, který nevyžaduje, kromě bruslí, žádné speciální vybavení. Lední bruslení také obvykle spadá do osnov tělocviku základních a mnohdy i středních škol. Navíc si s dětmi můžete postupně sestavit hokejový tým a pořádně to pak na rybníku rozjet!

·         BOBOVÁNÍ A SÁŇKOVÁNÍ
Aktivita, kterou děti velmi zdatně zvládají i samy. Pro ty menší jsou vhodnější sáňky – ty poskytují jistou stabilitu, ale jsou také relativně těžké a děti si s nimi dokáží nepříjemně ublížit. Pro starší děti jsou určitě zábavnější různé pekáče či boby. Nechte třeba děti, aby si svůj zimní dopravní prostředek samy „vytunily“, použily věci denní potřeby nebo (bezpečné) předměty, které se chystáte vyhodit, uvidíte, jakou budou mít radost!

·         IGLÚ
Postavte s dětmi iglú nebo sněhovou sochu. Ty starší můžete vybavit lopatou a poslat je vytvořit vlastní dílo, kterým vás překvapí. Děti dají průchod své kreativitě a můžete se vsadit, že se tak „utahají“, že o nich nebudete do rána vědět.

·         LYŽOVÁNÍ
Jeden z nejoblíbenějších zimních sportů u nás. Můžeme sem zahrnout sjezdové lyžování, klasické lyžování – „běžkování“ a v posledních desetiletích populární snowboard. Je obvyklé, že rodiče chtějí svoje děti učit lyžovat sami, což většinou není nejšťastnější volba. Děti se vztekají, rodičům „tečou nervy“ a celá zimní dovolená se neobejde bez nepříjemného napětí. Dobrou investicí je proto výběr kvalitní lyžařské školy.

Děti se zde naučí lyžovat v rámci jednoho týdne, bez stresu a bezpečně. Navíc v době, kterou budou děti trávit v lyžařské škole, můžete využít k lyžování, vlastnímu sebezdokonalování s instruktorem nebo si můžete udělat chvilku sami pro sebe při romantice u krbu.

Nebuďte skeptičtí ani k tomu, když váš potomek zahoří pro snowboard, kluzky nebo alternativní styly lyžování. Pokud nechcete mít z dítěte profesionálního sportovce, nechte ho, ať se vyřádí a taky si dovolenou užije podle svých představ.

Mohlo by se vám líbit...