Zakrslý králík: Továrna na bobky nebo vděčný kámoš?

Jste-li nešťastným rodičem, jehož ratolest si pod pohrůžkou veřejné ostudy před sousedy a hysterákem na koberci, vydupala zakrslého králíka? V klidu rozpleťte lano a vraťte ho do sklepa a čtěte následující řádky.

Zakrslý králík je králík, který doroste často velikosti jako normální králík, kterého vaše babička chová v králíkárně. Avšak, jak sami zjistíte, je králík překvapivě tvor velice učenlivý a vyc***ný.

S králíkem musíte nakládat s jako malým dítětem. Malé dítě vám nový gauč zakydá jogurtem, králík ho rozkouše. Musíte proto vést králíka k poslušnosti. A to od již od raného mládí. Abychom předešli obávanému zápachu, naučte králíka chodit na záchod. Stojí asi 200 Kč ve zverimexu. Kdykoliv králík zabobkuje mimo záchod, bobky přemístěte na správné místo. Věřte, že po čase to králíkovi dojde. Důležité je také králíkovi často čistit klec.

Nezavírejte ho v kleci, ale mějte s ním kontakt. Naučte ho chodit samotného ven z klece. Prvních pár dní se bude bát, ale pak přijde zlom. Bude prozkoumávat všechna místa, na která narazí. A zde už musíte začít s výchovou. Kde nechcete, aby lezl, dejte mu to náležitě najevo. Braňte elektrické kabely před králíkem. Vykšákejte ho z míst, kde nemá co dělat a pokud tam vleze, zavřete ho do klece. Králíka nemlaťte a neřvěte na něj.

Je to tvor odjakživa nedůvěřivý a tím si jeho důvěru nezískáte. Nepouštějte ho do postele – kde je měkké, tam rád čůrá. Dobrou zkušenost doporučuje kolega chovatel. Pokud králík tropí neplechu, hlasitě hvízdne a hodí po něm balíček papírových kapesníků. Králík si tyto pojmy spojí a přestane dělat to, co nemá. Pochvalte ho za dobré chování. Pamlsky musí být na scéně často.

Pozor si dejte hlavně v období cca 4 měsíců. Na králíka přijde puberta. Je to velmi podobné tomu, co bude předvádět váš potomek. Bude nervní, teritoriální. I to časem přejde, tady je bohužel každá rada drahá. Držte ho dál od zdí. Rád je očůrává, jakožto hranice teritoria.
Pokud splníte výše uvedené, králík bude vděčným společníkem, pro kterého nebude mazlení a hygiena problém.
Většinou…..

Mohlo by se vám líbit...