Sociální sítě – zásah do soukromí

A nejdůležitější otázka – kolik času jste již dnes strávili na Facebooku? Určitě hodně není to tak? Co jste tam dělali? Četli příspěvky jiných lidí, psali komentáře, koukali na různá videa, přečetli si pár vtipů, povykládali s kamarády…
Někteří lidé berou Facebook pouze jako takové zpestření, občas tam mrknou, zasmějí se, sem tam vloží fotku a využívají spíše třeba Messenger ke komunikaci, který je zdarma. I když v dnešní době neomezených tarifů už vlastně ani tohle není téměř potřeba.
facebook v každém mobilu
Druhá skupina lidí Facebookem žije. Jakmile se v jejich životě něco stane, honem rychle to musí vyfotit a vložit na zeď. Pomalu hned jak ráno vstanou, vyfotí selfie a šup s ním na internet, pak popsat, co jedli k snídani, co budou dnes dělat, jakou mají náladu… Během dne musí přidávat fotky ukazující, co všechno se jim událo. Hned jak přijde nový vztah, honem rychle změní stav na: zadaný/á, pak se zase rozejdou a opět jsou single. Čekají miminko, ještě to ani neví jejich rodina, ale hlavně že už to ví celý svět. Samozřejmě nezapomenou vložit fotku z ultrazvuku, takže už i ten prcek, který má zatím možná 10 cm, se účastní těchto sdílení a lajkování. Nejsou snad ultrazvukové fotky trošku osobní? Není to spíše pro nás, abychom se tím malým hráškem mohli kochat a poté si to schovat na památku?
nejznámější sociální síť
Svatba, úmrtí, porod – všechny významné události života lidé na Facebooku probírají, sdílí a komentují. Samozřejmě pokud se nám stane v životě něco důležitého, chceme se pochlubit. Ale nebylo by lepší, říct to třeba nejlepším přátelům při nějakém osobním setkání a ne to hned vytroubit do celého světa?
Tím, že si lidé nezachovávají téměř žádné soukromí, se mohou vystavovat nebezpečí. Z fotografií mohou různí psychopati vidět vaše vystavené pozadí, vaše malé děti, vaše bohatství nebo to, že jste právě odjeli na dovolenou…

Mohlo by se vám líbit...