Naučte vaše dítě sportovat nenuceně

Počítače a nejrůznější Playstationy se pomalu začínají stávat noční můrou většiny rodičů, tedy těch, kteří k nim své děti neodkládají záměrně. Stoupá kvůli nim dětská obezita a stále častěji se také vyskytují problémy s páteří u dětí. Ovšem mnoho rodičů je bezradných, jak své děti dostat od těchto „hraček“ a poslat je ven za zdravým pohybem. Často ale také nastává situace, kdy mnoho rodičů naopak příliš tlačí na pilu a nutí děti chodit do mnoha sportovních kroužků, až to bývá mnohdy nad síly jejich dítěte, to samozřejmě také není ideální.
malý fotbalista
Dítě je tak přepínáno a nakonec se nebude chtít věnovat žádnému z těchto sportů. Proto je třeba mít neustále na paměti, že méně je někdy více, byť se v dítěti můžeme vzhlížet sebevíc. Jak tedy postupovat, aby dítě mělo sportování rádo, chtělo se mu věnovat a zároveň se nepřepínalo? Začněte provozovat sporty spolu s ním, vám zajisté zdravé sportování také nikterak neublíží a navíc ještě můžete aktivně trávit čas spolu. Chcete si jít zaběhat? Vezměte vaši ratolest s vámi, naplánujte předem trasu, která bude zajímavá s několika zastávkami na atraktivních místech, uvidíte, jak se dítě bude těšit už jen když bude trasu plánovat s vámi.

koupání dvojčat
Podobně se dá postupovat i s cyklo výletem, kolečkovými bruslemi nebo koloběžkou, jen byste měli mít v blízkosti bydliště nějaké cyklostezky, na silnici I. třídy není sportování s dětmi tak úplně příjemné a hlavně bezpečné. Také byste si mohli s dítětem promluvit, který sport by chtělo vyzkoušet samo a zkusit s ním zajít na pár tréninků vyzkoušet, jestli je to skutečně sport, který by mu šel a který by jej doopravdy bavil. Dobré je také nenechat se odradit prvním nezdarem, kdy jste se ve výběru sportu spletli a zkusit sport jiný. Přístup typu – nešlo ti tohle, nepůjde ti nic, není pro dítě tak úplně motivující.

Mohlo by se vám líbit...