Nový život pro dřevo

1.Obnova dřeva
Pokus se rozhodnete pustit se do restaurování dřeva sami, měli byste znát pár základních věcí Původní barvy a lesku dosáhneme pomocí přírodních produktů, jako jsou oleje a vosky souběžně s jemným čištěním povrchu dřeva. Použité přípravky by měly nejen chránit před vlhkostí, ale dodat dřevu i přirozený vzhled. Myslet bychom také měli na vliv UV záření a nepřízeň počasí.
podlaha z parket
2. Oživovací nástroje
Nejprve musíme plochu očistit a ošetřit prostředky k tomu určenými, vynaložená námaha se určitě vyplatí. Důležité je odstranit vrstvu, která zašedla působením slunce a vody, k tomu nám poslouží jemný brusný papír. Pokud se na povrchu vyskytuje hrubší poškození, vezmeme si na pomoc elektrické nářadí. Před závěrečným nátěrem doporučujeme plochu srovnat jemným obroušením.
3. Ošetření
Pro zvýraznění kresby dřeva a zajištění matného lesku je vhodné použít voskový nátěr, který se do dřeva vsákne a díky němuž bude mít povrch přirozený vzhled. K zachování barvy dřeva se čím dál častěji používají přírodní oleje. Původně se k tomuto účelu používal včelí vosk, který se po zahřátí nanášel i v několika vrstvách pomocí štětce. Pokud bychom chtěli z tmavé lazury vykouzlit světlejší odstín, stačí jako jednu z vrstev použít některý z přípravků k tomu určených a obsahujících pigment. K závěrečné úpravě po řádném zaschnutí postačí kousek flanelové látky nebo lešticí kotouč. Vše bychom měli dělat velice pečlivě, jenom tak docílíme kvalitního vzhledu.
dřevěná podlaha a klíč
4. Péče
Každému nábytku a především tomu dřevěnému škodí voda a vlhkost, stejně tak bychom měli dávat pozor i při manipulaci s ostrými nebo horkými předměty. Při čištění v žádném případě nepoužíváme brusné a leštící pasty nebo prášky, které by mohly způsobit poškrábání plochy, ale prostředky, které jsou na daný materiál určeny, i v tomto případě se řídíme návodem výrobce. Na lehce zašpiněná místa postačí kousek bavlněné látky. K oživení barev slouží ošetřovací oleje, které se na celou plochu nanáší speciální houbičkou. Pokud si na renovaci sami netroufnete, svěřte péči odborníkům.

Mohlo by se vám líbit...