Články za peníze

Nemusíte sebou nosit těžké knížky nebo trávit hodiny v knihovně, abyste se dozvěděli něco nového nebo se dostali k důležitým informacím. Dnes, kdy máme na dosah internetové připojení téměř kdekoliv a kdykoliv, není nic obtížného vyhledat článek o tématu, které vás právě zajímá nebo z něj potřebujete načerpat inspiraci či získat potřebné znalosti. 
tištěné novinky

Internet je zdrojem velkého množství článků, které mohou být užitečné. Najdete ten vhodný, navíc i zajímavý a začnete číst. Pokud vás zcela pohltí, je to ten pravý, ale najednou může nastat překážka, se kterou jste v žádném případě nepočítali. Tou může být tzv. zpoplatněný článek, což znamená, že je určen jen pro danou skupinu čtenářů. Pokud jste pravidelnými návštěvníky internetu, jistě už se vám něco podobného přihodilo. Upoutal vás název a po přečtení několika vět šel celý článek tak nějak do ztracena a najednou se místo pokračujícího textu objevila hláška s odkazem pro ty, kteří mají zaplaceno. Ono platit jen za to, abyste si dočetli jeden článek, není zrovna to, co jste hledali. Bohužel množství takových textů je stále větší a nejsou ničím jiným, než zdrojem snadného výdělku. Při troše pátrání ale můžete dojít k tomu, že shodné informace při použití vyhledávače na googlu najdete na jiných stránkách, a to bez jakéhokoliv zpoplatnění.
okna internetu

Zvláštní skupinu tvoří ti čtenáři, kteří získané informace předávají dál ve svém vlastním zpracovaném literárním díle uvedeném v blogu. Pro ně je pak velice obtížné zapracovat odkaz na placený článek do svého vlastního textu, na budoucí čtenáře to pak může působit zmateně a navíc je vést k myšlence, že se nejedná o nic jiného, než o přísun snadno získaných peněz, i když tomu tak ve skutečnosti není.

Pokud se tedy chystáte uvádět své články, snažte se vyhnout placeným zdrojům informací. Jinak váš blog před svými čtenáři neobstojí.

Mohlo by se vám líbit...