Hobby pro tvrďáky

Staňte se sládkem
Pivo je součástí české kultury, zrovna tak jako mléko a strď. Pokud někdy něco dostalo českou zem do atlasů zeměpisu, tak to nebyly to ponožky v sandálech na dovolené, ale pivo. Pokud jste nadšenec tohoto rezavého moku, můžete se směle pustit do své vlastní výroby. Vaření vlastního piva vám jistě zajistí popularitu a vážnost v okruhu vašich přátel.

Vaření piva je sice časově a finančně náročnější, avšak pustíte-li se do toho, už vás neomrzí. Základem je smaltovaný 30 litrový hrnec, pořádná míchačka a ranec trpělivosti. Slad a ostatní pořídíte v každém pivovaru za pár stovek korun. Hlavní je také si vše pořádně načíst a nebojte se požádat o rady profesionální pivaře. Rádi vám poradí se vším. A hlavně! Vařte s láskou.

Chovejte včely
Ač se na první pohled zdá, že včelařství není zrovna koníček pro tvrďáky, ale pro důchodce, opak je pravdou. Pohybovat se jen s kadidelnicí, která se nazývá dýmák, mezi roji rozzuřených včel, vám jistě dodá na sexappealu.

Pokud jste na pochybách, zamyslete se! Ne každý má tolik odvahy, se pustit do boje o med v obleku, ve kterém budete vypadat jako kříženec kosmonauta a návštěvníka z jiné planety. Ale, musíte se připravit na to, že přece jenom nějaké to pigáro můžete schytat. Mimo jiné, málokdo bude opovrhovat čerstvým medem, či ještě čerstvější medovinou. Takže hurá stavět úl!

Rekonstrukce slavných historických bitev
Muži se cítí dobře v uniformách. A pokud nesloužíte přímo v armádě, můžete si absenci vojenské uniformy vynahradit alespoň tím, že se stanete milovníkem bitevních remaků. Je jedno, zda toužíte po parádní uniformě francouzského granátníka z bitvy u Slavkova, či spíše preferujete blesky a lebku na brigadýrce.

Výběr je vskutku široký a každý si najde do své. Kouř, řev a střelba, která nezabíjí, vám jistě zvedne sebevědomí a každý, z nadšených čumilů, by s vámi určitě z fleku měnil. A mimo jiné se můžete chvástat, že učíte své děti historii hrou. Jistě je to bude bavit více, než poslouchat nervní dějepisářku.

Mohlo by se vám líbit...