Japonsko

Samurajové
Samurajové byli středověcí japonští bojovníci, kteří sloužili císaři a byli známí svoji oddanosti a loajálností. Museli se řídit tzv. kodexem bušidó, což byl morální kodex a nejdůležitější pro ně byla jejich čest. Samurajové také velmi často páchali rituální sebevraždy a to velice brutálním způsobem, jímž bylo rozříznutí břicha.
japonská gejša
Gejši
Gejšou je označována žena, která je krásná a vzdělaná a její prací je bavit muže. A to především zpěvem, tancem, uměním, ale i třeba intelektuálními rozhovory. Na západě jsou často špatně označovány za luxusní prostitutky. Gejši jsou typické svým bílým make-upem, vyčesanými drdoly a krásnými kimony.
Ogirami
Originální japonské umění skládaní z papíru, které pochází již z 9. století. Smyslem origami je různým skládáním a překládáním papíru vytvořit nějaký tvar, nejčastěji zvíře. Asi nejznámější je origami jeřába.
chrám v Japonsku
Sumo
Sumo je víc než 1000 let starý sport. Bojovníci bojují ve vyznačeném ringu a cílem je vytlačit soupeře za jeho okraj. Zvláštní břišní pás, který zápasníci nosí, je o omotaný okolo pasu, zad a slabin.
Kimono
Tento tradiční oděv pocházející z Japonska připomíná jakési roucho. Je rovně střižené a ve tvaru písmena T. má široké rukávy a je dlouhé až po kotníky. V dnešní době nosí kimono především ženy. Kimono se nosí při zvláštních příležitostech, jako čajové obřady, ale i svatby nebo pohřby. Rovněž gejši nosí kimona, ty z pravého hedvábí jsou velice drahá. Gejši při jeho oblékání potřebují pomocníky, protože se vyrábí jen v jedné velikosti a nepotřebná látka se tak musí skládat pod pás, což by samy gejši nezvládly.
vegetariánské suši
Sushi
Sushi počeštěle také suši je asi jedno z nejznámějších japonských jídel. Jeho hlavní ingrediencí je vařená rýže a speciální sladkokyselá omáčka. Do suši se také dávají syrové ryby či mořské plody, ale může se do něj zabalit pouze zelenina. Balí se do speciální řasy.

Mohlo by se vám líbit...