Japonsko

Samurajové
Samurajové byli středověcí japonští bojovníci, kteří sloužili císaři a byli známí svoji oddanosti a loajálností. Museli se řídit tzv. kodexem bušidó, což byl morální kodex a nejdůležitější pro ně byla jejich čest. Samurajové také velmi často páchali rituální sebevraždy a to velice brutálním způsobem, jímž bylo rozříznutí břicha.
japonská gejša
Gejši
Gejšou je označována žena, která je krásná a vzdělaná a její prací je bavit muže. A to především zpěvem, tancem, uměním, ale i třeba intelektuálními rozhovory. Na západě jsou často špatně označovány za luxusní prostitutky. Gejši jsou typické svým bílým make-upem, vyčesanými drdoly a krásnými kimony.
Ogirami
Originální japonské umění skládaní z papíru, které pochází již z 9. století. Smyslem origami je různým skládáním a překládáním papíru vytvořit nějaký tvar, nejčastěji zvíře. Asi nejznámější je origami jeřába.
chrám v Japonsku
Sumo
Sumo je víc než 1000 let starý sport. Bojovníci bojují ve vyznačeném ringu a cílem je vytlačit soupeře za jeho okraj. Zvláštní břišní pás, který zápasníci nosí, je o omotaný okolo pasu, zad a slabin.
Kimono
Tento tradiční oděv pocházející z Japonska připomíná jakési roucho. Je rovně střižené a ve tvaru písmena T. má široké rukávy a je dlouhé až po kotníky. V dnešní době nosí kimono především ženy. Kimono se nosí při zvláštních příležitostech, jako čajové obřady, ale i svatby nebo pohřby. Rovněž gejši nosí kimona, ty z pravého hedvábí jsou velice drahá. Gejši při jeho oblékání potřebují pomocníky, protože se vyrábí jen v jedné velikosti a nepotřebná látka se tak musí skládat pod pás, což by samy gejši nezvládly.
vegetariánské suši
Sushi
Sushi počeštěle také suši je asi jedno z nejznámějších japonských jídel. Jeho hlavní ingrediencí je vařená rýže a speciální sladkokyselá omáčka. Do suši se také dávají syrové ryby či mořské plody, ale může se do něj zabalit pouze zelenina. Balí se do speciální řasy.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by se vám líbit...