Správný název je konopí

Dříve bylo celkem běžné, že se naši předkové živili bylinkami a dary přírody. Sice možná nevěděli všechny možnosti, které se jim nabízí nebo na co všechno rostliny blahodárně působí, ale v podstatě se zdá, že rozuměli přírodním darům lépe, než naše generace. Ačkoliv se snažíme dostat zpět a čerpat vše potřebné pro naše zdraví, nedaří se nám to v takové míře jako jim. V podstatě konopí je toho svědkem. Dříve tuto rostlinku používali lidé celkem běžně. Věděli, na co zabírá, co hojí a jak se s ní dá naložit tak, aby z ní dostali do těla všechno potřebné. Když nastoupila prohibice a konopí se zakázalo používat, ne každý tomu rozuměl. Postupem času vzniklo mnoho mylných představ, které bohužel stále přetrvávají.

semena konopí

Konopný veletrh

Naštěstí se v dnešní době mnohé změnilo, i když ještě to není až tak ideální. Přesto se konopí dostává do podvědomí a jeho výrobky sklízí úspěch. Je pravdou, že technické konopí je odlišné od léčebného, ale i přesto je nositelem zdraví prospěšných látek pro nás. Pro ty, co by se o produktech chtěli dozvědět více, je možnost navštívit Konopný veletrh, který se bude pořádat v polovině dubna 2019 v Ostravě. Setkat se zde můžeme s odborníky, kteří mají přehled o jeho použití v oblasti lékařské i veterinární. Nesmíme samozřejmě zapomenout i v průmyslové, kdy mastičky, šampony, gely, krémy a další produkty působí velmi příznivě na naši pokožku.

sušená marihuana

Oficiální nápoj, který se bude podávat

Navštívíme konopný veletrh a tak oficiálním nápojem nebude jinak, než nefiltrované, nepasterizované konopné pivo. Ale pozor jeho výroba je ryze českého původu. Pokud navštívíme veletrh, tak se můžeme dozvědět nejen podstatné informace o pěstování, legalizaci, výrobě nebo jak můžeme využít semena marihuany běžně v kuchyni. Možná budeme překvapeni, že se setkáme i s jinými průmysly jako je textilní, automobilový, strojní, stavební a mnohé další, kde právě tato rostlinka hraje svoji podstatnou roli.

Mohlo by se vám líbit...