Ubytování ve vinařské oblasti


Mikulov je krásné historické město rozkládající se na jihomoravské oblasti. Je to krásná vinařská oblast, která zaujímá velkou plochou vinicemi. Mikulov byl křižovatkou mezi Čechy a Němci. Střetávali se tu kulturní a náboženské proudy různých etnik. Dříve se tu uchylovali spíše lidé židovského původu, novokřtěnci a habáni. Mikulov má krásné historické náměstí, kde byli v první polovině sedmnáctého století vystaveny renesanční domy, které se uchovali až do dnešní doby.
pohled na město Mikulov a svatý kopeček
Některé jsou mírně upravovány. Ozdobou náměstí je barokní sousoší Nejsvětější Trojice a kašna se sochou Pomony s rohem hojnosti. Dominantou Mikulova je zámek tyčící se na skalním útesu. V historii byl několikrát vypálen do základů, ale díky Spolku pro zachování historie byl opraven. Zajímavostí v zámku jsou zámecká knihovna a sál předků. V dnešní době slouží zámek jako muzeum různých exponátů. Na zámku jsou možné komentované prohlídky s průvodcem nebo nekomentované. Zámek si můžete jen projít bez průvodce. Ze zámku je krásný výhled na Svatý kopeček a křížovou cestu, která vede až na vrchol. Svatý kopeček je prohlášený za přírodní rezervaci. Roste zde spousta chráněných a vzácných druhů rostlin a žijí zde jedineční živočichové.

náměstí Mikulov

Ubytování v hotelu Galant je krásné a moderní. Nabízí ubytování ve třech možnostech. Rodinné pokoje, Deluxe a Standard. Hotel má vlastní restauraci s ochutnávkou piva Galant z pivovaru, které si vyrábí sám. Ochutnávka vína ve vinném sklípku pro dvě stě osob. Do hotelu si můžete vzít i domácího mazlíčka. Hotel Mikulov nabízí relaxaci ve wellness. Krásný velký bazén a střešní vířivé vany s kouzelným výhledem na město. Wellness nabízí i jedinečné procedury jako jsou perličkové koupele, zážitkové koupele, saunový svět, masáže a zábaly, pedikúra a péče o pleť. Navštivte krásné ubytování a jedinečnou vinařskou oblast s ochutnávkou místních vín.

Mohlo by se vám líbit...