Zdraví prospěšné vinné slupky

Pití vína v přiměřeném množství, a hlavně kvalitního, našemu zdraví rozhodně neškodí https://www.multi-portal.cz/cervene-si-doprejte-denne . Samozřejmě, nic se nemá přehánět. Slupky z hroznového vína obsahují resveratrol, tedy látku rostlinného původu, která dokáže obnovovat buňky v těle a tím má tedy kladný vliv na délku života. Příkladem pozitivního vlivu pití červeného vína jsou obyvatelé Francie, kteří ho užívají pravidelně a řadí se tak mezi ty šťastlivce, kteří se nepotýkají s problémy srdce nebo cév. Vědci bylo také zjištěno, že pravidelné pití červeného vína snižuje riziko infarktu, k tomu postačí vypít pouhé dvě sklenky denně. Červené víno také posilujete celkovou imunitu a má kladný vliv na krevní oběh.
nalévání vína.jpg
Pít a dýchat

Již zmiňovaný resveratrol má kladný dopad i na plíce, dokáže srazit hladinu chemických látek  a také je účinným obranným prostředkem proti zápalu plic. Pokud jste kuřák a chtěli byste snížit negativní dopad kouření na své zdraví, tak vám k tomu může dopomoci červené víno, ale na jednu cigaretu byste museli vypít dvě deci.
Žaludek

Co se týká vlivu na další důležitý orgán, kterým je žaludek, víno pozitivně ovlivňuje trávení a působí antibakteriálně, je také účinným prostředkem proti salmonelóze a zánětům. V kombinaci s potravinami dokáže udržet kyselost žaludku v normálu. Držte se však jedné důležité zásady, nikdy nepijte na prázdný žaludek.
opilá holka.jpg
Moje nervy

Víno má také kladné účinky na nervy, vždyť není nad to, si po úmorném dni v práci dát večer sklenku dobrého vína, hned je člověku lépe na duši a dokáže se snadno a rychle uvolnit a načerpat novou energii. Vyhnout se tak můžete i obávanému Alzheimerovi nebo zánětu mozkových blan.
Pít a hubnout

Pokud budete užívat víno střídmě, můžete shodit i nějaké to přebytečné kilo, neboť je to výborný spalovač tuku.

Jak sami vidíte, červené víno, samozřejmě při rozumném užívání, je zdraví prospěšné a tak si denně dopřejte alespoň sklenku tohoto dobrého moku.

Zdraví prospěšné vinné slupky
Ohodnoťte příspěvek

Mohlo by se vám líbit...