Koupání na podzim i na jaře

Když se řekne léto, jen málokdo si nepředstaví bazén plný osvěžující vody, do které se můžete po horkém dni uvelebit a pak se jen nechat unášet na lehátku po proudu vody, relaxačně plavat nebo dělat cokoliv jiného. Hlavní je, že si člověk skvěle ochladí organismus a bude se zkrátka cítit lépe. Tyhle skvělé a lákavé bonusy chce každý. Jen málokterou jinou věc si můžeme pořídit, která by přinášela tolik možností využití. Někdo by si mohl říct, že jakmile se ale venku jen trošku ochladí, tak se už nikomu koupat nechce a bazén pak ztrácí hodnotu. Nejeden člověk pak přemýšlí, zda ty peníze, které dal do vody, jež vyplňuje bazén za ty peníze stála – to samozřejmě záleží na tom, jak dlouhé léto je a samozřejmě, jak už bylo zmíněno, kolik bylo teplých dní.modrá bazénová voda.jpg
Co byste ovšem řekli na to, kdyby na těchhle faktorech tak úplně nezáleželo? A co třeba představa, že při otázce, co si představíte, když se řekne jaro nebo podzim, vás napadne překvapivě koupání v bazénu? Zní to naprosto nereálně, ale opak je pravdou. Existuje několik možností, jak téhle představy dosáhnout.
Jednou z nich je solární plachta chlorito.cz, která promění sny ve skutečnost. Funguje totiž na principu, že jakmile ji nasadíte na váš bazén, tak jak z názvu vyplývá, za pomoci slunečního tepla a energie je schopná ohřívat vodu a udržovat její teplotu příjemnou. Což samozřejmě mění vše. Ve slunečných dnech tahle skvělá vymoženost umožňuje koupání se i ve dnech, kdy byste na to ani nepomysleli.vířící voda v bazénu.jpg
Kromě toho, že dokáže ohřívat vodu také slouží jako normální plachta, to znamenám, že zabraňuje pronikání nečistot, které jen ztěžují práci. A kdo by si nenechal líbit to, že může mít pomocníka, který zredukuje zbytečné starosti o čistotu.
Jak víme, tak voda, či jiné kapaliny mají tendenci se na vzduchu za různé rychlosti vypařovat a zmenšovat tím svůj objem. Tohohle se v případě plachty bát nemusíte. Což je samozřejmě v neposlední řadě další skvělá výhoda. Tím, že na solární plachta leží na vodě, zmenšuje prostor, kterým by mohla vodní pára unikat, a tak vám ušetří dopouštění bazénové vody, což logicky šetří vaše těžce vydělané peníze.

Mohlo by se vám líbit...