Založení vlastní firmy


Typ firmy

Za pomoci podnikání můžeme vydělat spoustu peněz, ovšem rozhodně to není jenom tak, přičemž již samotný začátek je složitý. Musíme se navíc rozhodnout, jaký typ společnosti vlastně chceme. Při svém prvním podnikatelském plánu je doporučováno zvolit OSVČ, protože je o něco snazší. Ovšem u větších projektů se volí firmy, což má své jisté výhody. Mnohdy lidé volí s.r.o., přičemž důvod je prostý. Nápovědu máme již v názvu, protože ručíme za ni omezeně, což se rozhodně hodí, protože riziko krachu je tu vždy, přičemž s tím musíme v podnikatelském světě vždy počítat.

moderní kanceláře

Hned na začátku je nutné správně rozdělit práva podíly ve firmě, protože mnohdy je společníků více a každý tu má určitý podíl. Nejprve si musíme zařídit živnostenské oprávnění, abychom následně mohli řešit zápis do obchodního rejstříku. Dávejte pozor na přihlášení do datové schránky a přihlášení k daním, protože ty musíme řádně platit.

Zařídí to za nás

My můžeme být všech těchto starostí ušetřeni, protože o založení naší firmy se postará profesionální společnost a my budeme mít tak čas starat se o jiné důležité věci. Samozřejmě tuto práci nemůžeme svěřit jen tak někomu, protože potřebujeme, aby rozdělení moci a další záležitosti byli v naprostém pořádku, protože si tím ušetříme případné problémy v době, kdy už bude firma rozběhlá. Založení sro Ostrava se nám postará o založení základního typu společnosti.

průmyslová firma

Vyřídí za nás všechny povinnosti jako je zapsání do obchodního rejstříku a podobně, a proto si s tím nebudeme muset zatěžovat hlavu. Základní kapitál je 1 Kč, což ze zákona stačí, ale v praxi je rozhodně vložit větší částku, abychom po nahlédnutí do rejstříku byli považováni za důvěryhodnou firmu. Ceník máte na stránkách firmy, přičemž může Vám klidně poskytnout sídlo za 3 600 Kč za rok, jenž si můžeme rovnou nechat zapsat do rejstříku.

Mohlo by se vám líbit...