Saláty – lehkost a zdraví v jednom

Pokud v současné době hubnete, tak je důležitým a zásadním krokem také úprava vaší životosprávy. Takováto změna s sebou přináší především dostatečný přísun tekutin a také zeleniny, která obsahuje spoustu pro tělo důležitých vitamínů a minerálních látek. Variant, jak zeleninu do jídelníčku zahrnout je hodně. Můžete ji konzumovat v syrové podobě, použít ji jako přílohu k masu anebo si udělat salát.

salát

Saláty jsou skvělou volbou v případě, že chcete shodit nějaké to kilo, když se snažíte udržet si vaši současnou váhu nebo když vám není lhostejný váš způsob stravování a preferujete zdravý životní styl. Saláty jsou chutné, lahodné, nadopované vitamíny a minerály a jsou skvělým způsobem, jak se stravovat zdravěji. Pochutnejte si na pořádné dávce různých druhů zeleniny v kombinaci s masem, sýrem, olivovým olejem nebo nějakým tím dresinkem.

Je libo salát?
Jaké podoby a kombinace zeleninových salátů si můžete doma připravit? Variací je opravdu nespočetně, použít můžete takřka jakoukoliv zeleninu, v kombinaci s masem a případně dresinkem. U dresinku ovšem pozor, pokud si hlídáte linii. V takovém případě je lepší dresink nahradit třeba bílým jogurtem. Při přípravě salátů se fantazii mezi nekladou, receptů na různé typy salátů najdete opravdu velké množství.

zelenina

Můžete si také vytvářet vlastní salátové variace podle vašich konkrétních chutí nebo podle toho, co právě máte doma k dispozici. Konzumací zeleninových salátů dodáte vašemu tělu potřebné živiny a vlákninu a nemusíte se obávat, že byste po něm ztloustli. Je ideální volbou do horkých letních dnů nebo také jako příloha k hlavnímu jídlu. Zeleninový salát by neměl chybět v žádném jídelníčku a měl by se stá alespoň jako příloha součástí každodenního oběda nebo večeře.

Mohlo by se vám líbit...