Neberte léky víc než je nutné

Kolik berete léků? Je skutečně nutné, abyste jich tolik brali? Samozřejmě už v samém úvodu je nutné si ujasnit, že léky výrazně zkvalitňují naše životy. Vážně nemocní lidé jen s jejich pomocí dokáží vést plnohodnotný život a v mnoha případech není možné hledat alternativu v přírodních produktech.

Například člověk s onkologickým, psychiatrickým, alergologickým, revmatologickým či jiným onemocněním by bez svých léků nedokázal fungovat. Někdy i nárazové bolesti vyžadují tabletu. Jistě mnozí znají nečekané úmorné hlavy, kdy jen včasné požití léku zabrání brutální silné migréně.

Na straně druhé je třeba uvědomit si, že farmaceutická loby je velmi silná a farmaceutické firmy nemají zájem o naše zdraví, ale o to, abychom co nejvíce utráceli za léky, je to velký byznys. Neměli bychom si na lécích vytvářet zbytečnou závislost. Je celá řada zdravotních potíží, které lzeeliminovat prostřednictvím přírodních produktů. Ať už v oblasti prevence, nebo v oblasti léčby.

Kupujte více zdravých věcí

Určitě není od věci, když se budete zajímat o zdravý životní styl a při svých nákupech budete více zajímat o:
· Složení potravin.Ne vše, co se tváří jako zdravé je skutečně zdravé a ne vše, co nezapadá do trendů o racionální výživě lze zavrhnout jako nevhodné.
· Složení drogerie a kosmetiky.Málokdo si uvědomuje, že složení drogerie a kosmetiky rozhodně nelze nazvat jako zdravotně nezávadné. Ne nadarmo mají lidé stále větší zájem o přírodní produkty.
· Vhodné doplňky stravy.Je rozhodně na místě zajímat se v rámci prevence o vhodné doplňky stravy, případně o super zdravé potraviny jako spirulina, chlorela, zelený ječmen a další. Na celou řadu zdravotních potíží zabírají také bylinky, ale při jejich užívání nemůžete experimentovat. Při neodborném míchání si můžete i ublížit, nemluvě o tom, že některé léčivé bylinky se nemusí snést s léky. Je tedy na místě odborné zázemí zkušeného bylinkáře. Rovněž je na místě konzultace s lékařem. Pokud je lékař a priori proti přírodním produktům, můžete si najít jiného, který bude alternativní léčebné způsoby akceptovat.

Mohlo by se vám líbit...