Nebankovní půjčka aneb pozitivní a negativní stránky

Jedná se o druh půjčky, který oproti bankovní půjčce disponuje řadou výhod, ale má i své jisté nedostatky. Je známo, že bankovní půjčka je velmi bezpečnou. Zároveň jde o půjčku, která má nižší úrokovou sazbu, než je tomu u nebankovní půjčky. Co však učinit, jestliže se stane, že zkrátka nesplňujete podmínky v rámci získání půjčky od banky? Vždy je k dispozici adekvátní řešení

 podpis smlouvy

Důležité je nepropadat beznaději, zoufalství či panice. Zásadní je zvážit veškerá pro a proti, přistupovat k žádosti o půjčku po náležitém uvážení a s rozumem. I v případě nebankovní půjčky lze mnoho získat a ne vždy je horší variantou. Rozhodně ne. Už jen to, že mnohdy je jedinou skutečnou pomocí.

 
Pozitivní stránky aneb i nebankovní půjčka má své klady

 


  1. Schválení – nebankovní půjčka se stále může pyšnit ohledně rychlosti v případě schválení půjčky. Rozhodně se jedná v tomto případě o značnou výhodu a je v tomto směru nepřekonatelná oproti bankovní půjčce. Rovněž schválení u nebankovní půjčky lze získat i o víkendu či o statním svátku. Což v případě bankovní půjčky je nereálnou záležitostí.


 


  1. Rychlost převodu peněz– u nebankovní půjčky lze získat peníze již do patnácti minut, někdy i ještě v kratším časovém intervalu. Záleží na typu banky, kterou má poskytovatel půjčky, jestliže se jedná o totožnou, máte tak peníze během pár minut již na svém učtu. Pokud se jedná o rozlišný typ, peníze však máte hned druhý den.


 prasátko na peníze


  1. Shovívavost podmínek – nebankovní půjčka má výhodu v rámci benevolentnějších podmínek i požadavků pro získání. Dokonce je i reálné získání specifické nebankovní půjčky, která je určená pro nezaměstnané, půjčka bez registru apod.


 


  1. Snadné vyřízení – nebankovní půjčky mají přednost v tom, že lze ve většině případů vyřídit online, tj. přes internet. Typické pro nebankovní půjčky je i snadnější a srozumitelnější formulář, stejně tak i dohoda v rámci uzavření a poskytnutí půjčky je jednodušší verzí oproti bankovní půjčce.


 


  1. Variabilita – u nebankovní instituce lze získat a vybírat z nabídky v rámci půjčky krátkodobějšího charakteru, tj. tímto tak lze získat i půjčku na kratší dobu. Osvědčená a oblíbená je i tzv. půjčka před výplatou apod.


 

 
Potenciální nevýhody aneb na co si dát pozor

 

Jak už bylo výše uvedeno, je zapotřebí počítat s tím, že v případě nebankovní půjčky se jedná takřka vždy o vyšší úrokovou sazbu. A především zde platí opatrnost. Velmi časté riziko v rámci nesolventního poskytovatele půjčky. Je zapotřebí si vše náležitě předem ověřit a prověřit. Intenzivně se o vše zajímat a nepodepsat smlouvu dříve, aniž byste ji pořádně pročetli a všemu rozuměli.

Mohlo by se vám líbit...