Trápí vás nedostatek místa?

Ať už žijete v malém anebo větším bytě, tak vás s velkou pravděpodobností trápí nedostatek místa. Tak to zkrátka chodí – platy jsou vysoké, ceny nízké, a tak si často kupujeme i věci, bez kterých bychom se mohli docela dobře obejít. Anebo třeba věci, které vlastně vůbec nikdy nevyužijeme, a jen nám leží ve skříni, protože jsme se nechali zlákat jejich akční cenou.

bedroom-1872196_640

Takže úložného prostoru není nikdy dost. A co dělat, když už se do vašeho bytu nevejde ani jeden další kus navíc, a dokonce ani žádná další skříň, kam byste věci mohli uložit?

Především v malých bytech je potřeba s nábytkem zacházet opatrně. Možná si pořídíte mnoho kusů nábytku, abyste věci měli kam dávat a u vás doma bylo vždy uklizeno, ovšem ani prostor zahlcený nábytkem nevypadá moc dobře.

Takže než začnete svůj byt zařizovat, přemýšlejte! I nad nábytkem je dobré chvíli uvažovat před tím, než si ho domů koupíte. A pokud jde o to, do jakých kousků se vyplatí investovat, pak jsou to rozhodně vestavěné skříně.

Velkou předností nábytku na míru je to, že na milimetr přesně vyplní prostor, který mu předem určíte. Nezabere vám ani o kousek více místa, než vymezíte, ale na druhou stranu, plochu, kterou mu svěříte, zužitkuje do posledního místečka. V praxi to znamená, že získáte maximum úložného prostoru na vymezené ploše.

bookshelf-413705_640

Druhé pravidlo, které se vyplatí respektovat, je to, že je lepší jedna velká skříň, než několik malých. Několik malých kousků nábytku vám v součtu nabídne méně úložného prostoru, ale zabere vám více místa. Takže pokud vám záleží na tom, abyste se svým prostorem v bytě nakládali účelně, a aby vám doma zůstalo dostatek prostoru čistě jen pro vás, dobře si rozmyslete, jaký nábytek si domů pořídíte. Ne nadarmo jsou mezi lidmi mnohem více oblíbené vzdušné a minimalistické interiéry.

A jakmile zjistíte, že vestavěná skříň je tím nejlepším řešením, vyberte si se stejnou zodpovědností i výrobce, který ji pro vás zhotoví.

Mohlo by se vám líbit...