Pra- neznamená vždy pravěk

Možná se ještě i vy rozpomenete na český seriál Návštěvníci, který u nás kdysi dávali v televizi. V něm tehdy všechno řídil Centrální mozek lidstva, jenž lidstvu sice sloužil, ale také zavinil nemalé trable.

počítač

A dnes jsme svým způsobem v podobné situaci. Nebudu se dlouze rozepisovat ani o pochybně vyhlížejících „amarounech“, které jsou nám nabízeny nejednou coby potrava, nebudu zmiňovat ani přesuny celých kontinentů, tedy prozatím pouze migrantů z nich, omezím se pouze na ten „centrální mozek“.

Když se tak rozhlížím kolem sebe, mám stále neodbytnější pocit, že jsou naše dnešní životy právě něčím takovým řízeny. Jen to nese jiné jméno – internet.
V dnešní době už se stal tento moderní fenomén nezbytným pro mnoho lidí v mnoha ohledech. Tu na něm něco hledáme, tu tam něco pro změnu nabízíme ostatní široké veřejnosti, tu tam něco sdílíme. Prostě se tam odehrává podstatná část našich životů, a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby internet nečekaně zmizel z povrchu zemského.

Abychom mohli tento zázrak používat, potřebujeme zákonitě počítače nebo jiná zařízení schopná se s tímto propojit. A neméně nezbytní jsou i poskytovatelé internetu, kteří nám umožňují spojit se s ostatními nám podobnými.
Těchto poskytovatelů je celá řada a při volbě toho, komu z nich se upíšeme, volíme nejedno právě pro nás ideální kritérium. Zpravidla se tu rozhodujeme podle ceny a rychlosti připojení, ale ne nezbytně jenom podle toho.

internet

Ten, kdo je z Prahy a okolí a touží současně po vysokorychlostním připojení a příznivé ceně, bere nejednou zavděk Pranetem. Tedy levným vysokorychlostním internetem Praha, jenž pokrývá už celých pětadevadesát procent našeho hlavního města i vybrané k tomuto přiléhající oblasti.

Služeb tohoto poskytovatele využívají velké i malé firmy stejně jako obyčejní lidé, a to právě pro nabízenou vysokou rychlost a maximální spokojenost s tím, co se tu nabízí. Což vlastně neobnáší jenom internet samotný, ale i další služby, jako jsou:

  • datové okruhy
  • propojení poboček VPN
  • lokální Wi-Fi sítě
  • kabelové LAN sítě
  • dálkové bezdrátové spoje
  • pevná telefonní linka
  • či televize Kuki

A co vy? Jste-li pražští, přidáte se?

Mohlo by se vám líbit...