Zařizujete dětský pokojíček?

Pokud jde o děti, snažíme se jim přirozeně dát to nejlepší. Přece jen, takové děti jsou naší největší investicí do budoucna, a rozhodně bychom na nich neměli šetřit. Minimálně bychom neměli šetřit na nepravých místech, a to platí například v situaci, kdy jde o zařizování jejich pokoje.lesní cesta, batole na kole
Jistě se všichni shodneme, že je naprosto klíčové, aby dítě vyrůstalo ve zdravém prostředí. V takovém, které není zatíženo škodlivými látkami pro zdraví. Takže dětský pokoj, ve kterém naši potomci spí, by měl být vybaven materiály, které budou nejen krásné na pohled, ale především zdravotně naprosto nezávadné.
Ideálním materiálem, který je do dětského pokoje více než vhodný, je dřevo, tedy konkrétně dřevěný masiv. Za dřevo totiž rozhodně nejde považovat dřevotřísku, kterou tvoří dřevěné třísky slepené lepidlem. Z použitých lepidel se nezřídka uvolňují nežádoucí látky, jako je například formaldehyd, a i když je podle prodejců taková emise zanedbatelná, je lepší se jí zcela vyhnout a nezamořovat tak prostředí, ve kterém naše dítě tráví mnoho hodin času.
Pokud jde o nábytek do dětského pokoje, měl by být odolný. Všichni víme, že děti mají mnoho energie a také mnoho bláznivých nápadů, takže nás nemůže překvapit, když čas od času něco rozbijí anebo poškodí. I z tohoto hlediska je ideální volbou masivní dřevo, které je bytelné, velmi odolné, a v případě potřeby snadno opravitelné.mlha v lese
Nábytek z masivu si navíc můžete pořídit zadobře dostupnou cenu – borovicový masiv si může dovolit naprosto každý, tím spíše, že se jedná o investici, která se mnoha hledisek vyplatí. Neváhejte a vybavte dětský pokojíček například postelí 90×200 cm z masivního dřeva!
Můžete si zvolit jak klasickou podobu, tak i provedení s bočnicemi anebo s praktickými výsuvnými úložnými šuplíky. K dispozici je samozřejmě i poschoďová postel, která je ideální volbou do malých bytů, protože šetří místo. To vše v přírodním, anebo i barevném lakovaném provedení.

Mohlo by se vám líbit...