• Nezařazené

Bez peněz nenakoupíme

Lidé každou chvíli něco potřebují. Tu je sháňka po nějakých těch věcech, tu po prokazování služeb. A pokaždé, když někdo něco potřebuje, přijdou vhod peníze, jimiž se za to dá zaplatit. Protože za peníze se získá pomalu všechno, a to obvykle daleko snáze, než kdyby se o to měl někdo pokoušet nějakým jiným způsobem.

Ovšem peníze nejednou zklamou. A to ne tím, že by se za ně nedalo nakoupit, ale tím, že nemusí být nezbytně k dispozici, když je jich zrovna zapotřebí.

mince a pero

A co má dělat ten, kdo by potřeboval nějaké finanční prostředky, ale jako naschvál zrovna žádné nemá nebo jich nemá tolik, kolik by potřeboval? Někdo takový si velice často zkouší vzít půjčku. Zkouší to, ale ne vždy uspěje. Protože poskytovatelé půjček, tedy různé finanční instituce, nejednou půjčit odmítají, a to tehdy, když nejsou splněny podmínky, jež si tyto u svých nabízených půjček kladou.

Někdy se třeba vyžaduje, aby měl zájemce o půjčku dostatečně vysoké příjmy, někdy jsou nezbytné třeba i čisté registry dlužníků, a požadavků tu může být ještě víc. A ten, kdo nevyhoví, prostě nemá nárok.

mince a počítačka

A ti, jimž jinde nevyjdou vstříc, obvykle nemají jiné východisko, než se obrátit na nebankovní společnost, jejíž americká hypotéka často vytrhne trn z paty i těm ze žadatelů, kteří rozhodně nejsou bonitní.

U takové nebankovní hypotéky je zásadní to, aby se dlužník zaručil za půjčené finanční prostředky zástavou nemovitosti. Tato zástava je spolu s prokázáním elementární schopnosti hradit splátky vlastně to jediné, co je tu opravdu nezbytné. Vše ostatní už je v podstatě vedlejší. A právě proto zrovna na tento typ půjček sázejí všichni, kdo nejsou z pohledu bank takzvaně bonitní, tedy dostatečně kvalitní. Protože u nebankovní společnosti se dá leccos nastavit tak, aby bylo možné půjčit. A to i těm, kteří by se zřejmě všude jinde se zlou potázali.

Mohlo by se vám líbit...