Navštivte společně s dětmi technické muzeum

Národní technické muzeum v Praze
Bylo založeno roku 1908 a je plné sbírek a exponátů dokumentujících vývoj vědy, techniky a průmyslu u nás.
Určitě vás zaujme, když vám řeknu, že se můžete těšit na dny, kdy muzeum budete moci navštívit za snížené vstupné. Budou to tyto dny: 15. února, 28. března, 18. května, 5. července, 28. září, 28. října, 18. listopadu a 18. prosince. Vstupné vás bude stát je 50 Kč. Netýká se to jen hlavní budovy v Praze, ale i Centra stavitelského dědictví v Plasích a železničního depozitáře v Chomutově.
stará garáž
NTM uspořádalo výstavu Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět. Navštívit ji můžete až do 29. září 2019. Představí se vám technický a průmyslový vývoj samostatného československého státu, tedy od roku 1918 do roku 1992. Prostřednictvím živé formy jsou vyprávěny příběhy významných československých osobností techniky a průmyslu a stejně tak i firem.
světlo mikroskopu
Technické muzeum Tatra v Kopřivnici
Naleznete tu sbírku osobních a nákladních automobilů vyrobených ve zdejší automobilce, ale i podvozky, motory, modely, designérské návrhy, dobové fotografie a další.
Muzeum jde s dobou. Oplývá moderními technologiemi, jako jsou QR kódy, wifi a videoboxy s informacemi a zajímavostmi.
Technické muzeum v Brně
v Brně. I tady vám mají co nabídnout.Stálých expozic je tu rovnou několik.
To jsou např. Historická vozidla, parní motory, nožířství a vývoj řemesla, vodní, letecké a parní motory, ulička řemesel, mechanická hudba, kovolitectví, závodní motorky a spousta dalších zajímavostí.
Pod jeho správu patří: Vodní mlýn ve Slupi, Větrný mlýn v Kuželově, Areál čs. opevnění v Šatově, Šlakhamr v Hamrech, Kovárna v Těšanech a Stará huť u Adamova.
Technické muzeum Liberec
Je jedním z nejnovějších. Bylo otevřeno až v roce 2014 v areálu výstaviště. Disponuje historickými automobily, motocykly a předměty týkající se regionu.
Muzeum techniky Telč
Otevřeno bylo v roce 2012. Může se chlubit historickými automobily, motocykly, hračkami, elektrospotřebiči, ale i starou zubařskou ordinací.
Pokud vaše děti milují interaktivní centra, tak i tady vám můžu poradit.
Technmania Science Center Plzeň
Toto centrum si dalo za úkol rozvíjet vztah k vědě a technice, pomoct chápat zákony fyziky, chemie, nebo matematiky a pomáhat v objevování lidského poznání. Zde na vás čekají expozice Edutorium, Vodní svět, Historická expozice Škoda, Top Secret, Přijď na to! A Vesmír s 3D planetáriem.
Svět techniky Ostrava
I tady se ocitnete v interaktivním světě. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet různé jevy, zábavnou formou se vzdělávat a řešit úkoly. To zahrnuje Velký svět techniky.
Naopak v Malém světě techniky se podíváte na vynálezy od parního stroje až po současnost.
Ať se vydáte tam nebo tam, určitě se nebudete nudit a vaše děti budou z takového výletu nadšené.

Ohodnoťte příspěvek

Mohlo by se vám líbit...